KINDERGELD

Pozor, lhůta podání Kindegeld je od roku 2018 výrazně zkrácena - žádat je možno pouze půl roku zpětně. Pokud podáte žádost déle, nemáte pak již šanci, dostat zaplaceno za více než půl roku od obdržení žádosti.

 

KINDERGELD

Připravíme Vám veškeré dokumenty pro přídavky na dítě - tzv. Kindergeld. Nic neplatíte předem, fakturu vystavíme až po jejich schválení. Vystavíme i českou žádost o přídavky, která je nutná k jejich zamítnutí a s tím související E401 + E411. Ke zpracování potřebujeme dokumenty uvedené níže, vše stačí naskenované, případně poštou či osobně. Cena za přípravu všech dokumentů činí 3.100 Kč (nezáleží na tom, zda žádáte na jedno nebo více dětí, částka je konečná). Dopředu avizujeme, že nemůžeme za Vás zajet vyřídit český úřad práce ani si vyžádat dokumenty o příjmech od Vašich zaměstnavatelů. Dostanete od nás pouze vyplněné dokumenty s podrobným návodem. Samozřejmě případné problémy s Familienkasse, nevyplácení atd - vždy se na nás můžete obrátit.

Časté dotazy  
Kdo má nárok

Kindergeld lze pobírat na dítě, kdy alespoň jeden z rodičů pracuje v Německu. Žádost o Kindergeld podává ten, kdo má dítě ve své domácnosti (může dokonce i pěstoun či prarodič). Žádat lze až 4 roky zpětně.

Děti nad 18 let

Je nutné podat novou žádost, dítě musí nadále studovat. K žádosti je třeba přiložit i potvrzení o studiu (na formuláři od Familienkasse) a prohlášení nad 18 let. Možno pobírat až do ukončeného 25. roku dítěte

Výše Kindergeld

Příspěvek na první a druhé dítě činí 204 EUR (od 01.07.2019), na třetí dítě 210 EUR. Pokud pobíráte přídavky v ČR, budou Vám o tuto částku v Německu pokráceny.

Potřebné dokumenty od Vás

1. Rodné listy dětí

2. Číslo účtu, kam Vám budou Kindergeld vyplácet

3. Kopie občanských průkazů všech dospělých

4. Kopie kartiček pojišťoven všech členů domácnosti

5. Písemnosti od německého finančního úřadu (Bescheid, Steuer Nr..)

6. Kopie aktuálních pracovních smluv

7. Datum svatby či rozvodu

8. Telefonní číslo pro rychlejší komunikaci

6. Rozsudek o svěření dítěte do péče (při rozchodu)


Vše Vám samozřejmě rádi zašleme na e-mail s bližšími informacemi

info@top-agentur.com

 

Ke stažení, odkazy

Potvrzení od německého zaměstnavatele

Časté dotazy