Německá a česká daňová přiznání

Německé daňové přiznání

Einkommensteuererklärung - česky německé daňové přiznání - je povinen podat každý, kdo má v SRN tvz. neomezenou povinnost k odvodu daně (unbeschränkte Steuerpflicht). Daně v každém případě musí podat zaměstnanec s daňovou třídou 3, nebo zaměstnanec s úlevami na daních, také ten, kdo měl i jiné příjmy než ze zaměstnání (např. nemocenskou, mateřskou.) I v případě, že daně podávat nemusíte, většině těm, kteří dojíždějí do práce více než 17 km, se vyplatí, daně si podat. Zeptejte se nás, zdarma Vám vypočítáme přibližnou vratku na daních. K tomu budeme potřebovat pouze Váš Lohnsteuerbescheinigung (tzv. potvrzení o příjmu ze SRN), příjmy z ČR (pokud jste měl/a) pokud jste ženatý/vdaná, tak i celkové hrubé příjmy partnera z Čech. Požádáme pak i o počet cest do práce a počet kilometrů. Vše můžete zaslat na e-mail: dane@top-agentur.com. Rádi Vám daně zpracujeme.

více o německých daních

České daňové přiznání

Pokud stále bydlíte v ČR a za prací do Německa pouze dojíždíte, máte povinnost podat přiznání k dani z příjmu fyzických osob, pokud část roku v ČR pracujete. Netýká se to tedy těch, kteří pracují v Německu po celý rok. Termín podání daňového přiznání je do 31.03. následujícího roku. Pokud daně nepodáte, nejen že tím porušujete zákon, ale sami se i připravujete o zajímavou vratku na dani. Pamatujte si, že pokud jste měli příjmy pouze ze zaměstnání, nebudete na daních v ČR doplácet, naopak Vám většinou vznikne přeplatek. K tomu, abychom Vám mohli vypočíst přeplatek na dani, budeme potřebovat Potvrzení o zdanitelných přjmech od všech zaměstnavatelů v ČR a Lohnsteuerbescheinigung (potvrzení o příjmech od všech zaměstnavatelů v SRN). Vše můžete zaslat na e-mail: dane@top-agentur.com. Rádi Vám daně zpracujeme.

Více o českých daních

Nutné dokumenty k českým i německým daním

Zde uvádíme informace a dokumenty, které od Vás budeme potřebovat pro české i německé daně. Co vše lze uplatnit v českých i německých daních se dočtete v dalších odkazech. Samozřejmě při uplatňování dalších odečtů a slev budeme potřebovat dokumenty navíc.

  • Čísla účtů pro případné přeplatky na daních

  • Veškerá potvrzení o příjmech od zaměstnavatelů, ale i z pronájmu, podnikání.

  • Potvrzení o příjmech i od manželky/manžela pro německé daňové přiznání

  • Rodné listy dětí (nebo alespoň rodná čísla)